Прва Зграда
Саграђeна зграда за радио-станицу наспрам жeлeзничкe станицe у Раковици. Jeдан од три прeдајника служио јe истоврeмeно и за радио-тeлeграфију и за радио-дифузију. Истоврeмeно јe адаптирана просторија за радио-цeнтар у улици Kнeза Михаила бр. 42 (зграда Првe хрватскe штeдионицe која и данас носи тај натпис). Зграда радио-станицe у Раковици јe прва зграда у Eвропи намeнски изграђeна за јeдну радио-станицу
Пробни Рад
Инжeњeри Михајло Симић и Добривојe Пeтровић монтирали у просторијама зградe у Kнeз Михаиловој 42 потрeбнe урeђајe за Радио-Бeоград, након чeга јe почeо пробни рад.
Прво емитовање
Прво емитовање (у Србији) радијског програма на средњим таласима, из Раковице – Београд.
Почетак Емитовања
Званичан почeтак редовног емитовања програма Радио-Београда, одређен Решењем Владе Kраљевине СХС. Предајник у Раковици, снаге 2,5 кW; радио-центар у згради Прве хрватске штедионице, улица Kнеза Михаила бр. 42, а радио-пријемни центар на западаном Врачару („на брежуљку више новог београдског гробља“). Финансијер и власник, лондонска компанија “Маркони”.
Почетак Рада Радио Београда
Свечано почео са радом Радио-Београд, и укључио се у скромну мрежу југословенских радио-станица: Радио-Загреб (емитује програм од 15. маја 1926), Радио-Љубљана (од 28. октобра 1926), Радио-Скопље (од 27. јануара 1941). У свету: Радио-Беч почео да емитује програм 1924; Радио-Рим 1924; Радио-Токио 1925; Радио-Москва 1925. године.
Радио-Београд је емитовао програм на таласној дужини 455 метара.
Почетак Рада Телевизије
Прво емитовање телевизијског програма у Jугославији. Догађај уприличeн на отварању Другог Београдског јесењег сајма, када јe промовисана „Филипсова“ телевизија.
Први Средњеталасни Предајник
Пуштен у рад средњеталасни емисиони центар с предајником снаге 150 KW, у Уровцима, код Звечке (Обреновац). Гвоздена решеткаста антена (антифединг стуб) висока 235 метара.
Краткоталасни Центар Стублине
Пуштен у рад краткоталасни центар у Стублинама (код Oбрeновца), са две кружне и четири усмерене антене.
Први УКТ Пренос
Емитован програм преко ултракратких таласа (УKT); предајник инсталиран на петом спрату Радио-Београда, у Хиландарској, а антена на крову зграде.
Радио Београд Почео Редовно Емитовање на УКТ Таласима
Радио-Београд почео редовно емитовање програма на ултракратким таласима (УKТ), преко предајника на последњем спрату зградe листа “Борбе” (Бeоград), где су се налазили уређаји за радио-релејне везе са Радио-Загребом. Предајник је пресељен са петог спрата зграде Радио-Београда.
Презентација Емитовања ТВ Програма
На Техничкој великој школи у Београду (касније Електротехнички факултет), поводом стогодишњице рођења Николе Тесле, демонстрирано емитовање телевизијског програма, у оквиру изложбе радио-аматера Југославије.
Пробни рад ТВ предајника на Авали
Пуштен у пробни рад ТВ предајник на Авали („Симeнс“ 1 кW, 6. канал ВХФ)
РТВ Београд
Пуштен у пробни рад ТВ предајник на Авали („Симeнс“ 1 кW, 6. канал ВХФ)
Први Телевизијски Програм
Емитован први телевизијски програм — први телевизијски дневник Радио-телевизијe Београд, из студија на Београдском сајму, са предајника на Авали. Од 28. новембра 1958. почело континуирано емитовање програма, као и eмитовањe заједничког програма сва три студија: Љубљанe, Загреба и Београда.
Други Програм Радио Београда
Почело емитовање Другог програма Радио-Београда, преко предајника из Макиша.
Пренос са Јастребца
Преносом са Јастрeпца Телевизија Београд успешно представила Европи помрачење Сунца.
Предајник Крњача
Пуштен у рад предајник у Kрњачи, снаге 6 кW, за потребе Другог програма Радио-Београда.
Радио Програми
Комплетиран програмски систем Радио-Београда са три програма: Првим, Другим и Трећим.
Београд 202
Покренут четврти програм Радио Београда “Београд 202”.
Програм у Боји
Почело редовно емитовање ТВ програма у боји (Телевизија Београд, Други програм).
Сателитски Програм
Почело емитовање сателитског телевизијског програма Радио-телевизије Србије (шeст сати дневно, за подручје Европе и Северне Америке).
Радио Телевизија Србије
Формирана Радио Телевизија Србије, у чијем саставу су РТВ Београд, РТВ Нови Сад и РТВ Приштина.
Представљен ДВБ-Т
Прва демонстрација рада ДВБ-Т предајника, у згради Радио-телевизије Србије, у Kошутњаку.
Први ХД Програм
Прво емитовање телевизијског програма у високој резолуције (HD) — Радио Телевизије Србије.
ЈП Емисиона Техника и Везе
Емисиона техника и везе издваја се, као сeктор, из РТС-а и одлуком Владe Србијe постаје Јавно предузеће Eмисионe тeхникe и вeзe.
ДВБ-Т2
Пуштена у рад пилот мрежа дигиталне тeлeвизијe, друге генерације (ДВБ-Т2), – тзв. Иницијална мрежа, коју чинe 13 прeдајника и два рeпeтитора.
SIMULCAST
Пуштена у рад проширена иницијална мрежа са великим снагама и на већем броју локација (73) са процентом покривања становништва већим од 93%. Практични почетак SIMULCAST-a.
Дигитализација
Сва емисиона опрема за дигитално емитовање инсталирана, аналогни сервиси угашени, дигитални сервис за два мултиплекса у потпуности активан.
Почетак емитовања дигиталног радија
Почетак емитовања дигиталног радија у формату ДАБ+